Vahşi Batı'da Meydana Gelen Ufo Kazası (Aurora Kazası)


Vahşi Batı'da Meydana Gelen Ufo Kazası (Aurora Kazası)
Araştırmacı & Yazar : Mehmet Tuğşat UsluABD'deki o zamana dek bilinen en büyük hava olayı rapor edildi. Hikâye'ye 19 Nisan 1897'de başladı. Çok yavaş hareket eden tanımlanamayan ancak uzay aracı olduğu iddia edilen bir cisim bir rüzgar değirmenine çarptı ve değirmenin bir kısmını parçaladı. 


Enkazda yapılan aramada küçük bir uzaylı olduğu tahmin edilen bir vücut keşfedildi. Bulunan uzaylıya "Marslı pilot" takma adı verildi. Enkazın bazı parçalarında kabaca çizilmiş hiyerogliflere benzeyen yazılar ortaya çıkarıldı.

Cismin bulunduğu kasaba halkı yaratığı yerel mezarlıktaki müsait bir yere gömdüler. Bu kaza gerçek ya da yalan kısa bir süre boyunca halk arasında popüler bir konu olarak konuşuldu. 

S.E. Haydon'dan tarafından konuyla ilgili yazılan bir makale o dönemde Dallas Morning News'te yayınlandı.

Makalede şunlar yazıyordu: 

"Sabahın yaklaşık altısı, Aurora'da güneş doğmak üzereyken havada bir cisim aniden göründü. Kuzeye doğru ilerleyen cismin bazı mekanizmalarının devre dışı kaldığı açıkça görülüyordu.

Büyük patlama

Saatte 10 ya da 20 mil hızında hareket ediyordu ve yavaş yavaş alçalıyordu. Kasaba meydanının üzerinde salına salına uçan cisim kasabanın yargıcı Proctor'un rüzgar değirmenine yöneldi ve korkunç bir patlama meydana geldi. Etrafa cisim ve değirmenden parçalar saçıldı.  

Değirmen enkaz haline geldi ve su tankıyla yargıcın çiçek bahçesi de kullanılmaz hale geldi. Cismin enkazında kaza nedeniyle tamamen bozulmuş bir vücut bulundu. Görünen parçalar vücudun bu dünyaya ait olmadığını gösteriyordu."

Bu hikâye üzerine uzun bir dönem bir daha hiç konuşulmadı, ta ki 24 Mayıs 1973'te UPI tarafından yorumlanana kadar... UPI'in konuya yer vermesinin nedeni ise 91 yaşındaki Mary Evans'ın olayı hatırlaması oldu.

Mezarı inceleme çabası

"Teksas mezarlığının kuzeyinde küçük bir mezar var. Bu mezar 1897 yılında bu dünyadan olmadığına kanaat getirilen bir yaratığa ait. Kaynak ise Uluslararası UFO Bürosu. Bu topluluk tanımlanamayan uçan objeler hakkında araştırmalar yapıyor. Grup müdürü Hayden Hewes, mezarın açılması için mahkemeye başvurdu. 

Hikâyenin geri kalanını Hewes anlatıyor: "Mezar metal dedektörlerle kontrol edildi ve üç ayda çeşitli bulgular toplandı. Bu noktada kesin olarak eminiz ki mezarlıktaki bir UFO pilotuydu ve bu dünyaya ait değildi."

Haberin devamı da geldi. Birkaç gün sonra UPI ilk haberi geliştirmek için Aurora'dan olayı duyan kişilerle görüştü. 19 yaşındaki bir kız kazayla ilgili konuşurken, "Haber yayınlanana kadar olayı unutmuştum. Ailemin o zamanki üyeleri bu kazaya şahit olmuş, fakat korkularından dolayı olayın üstüne gitmemişler. Anlatılanlara göre bulunan vücut çok küçükmüş ve Aurora mezarlığına gömülmüş.

Demire benzeyen ama demir olmayan metal

UPI'ın haberlerinin ardından The Associated Press'te (AP) haberin üstüne gitmiş. Kuzey Teksas Devlet Üniversitesi profesörleri Proctor'un çiftliğinin olduğu bölgeye kurulan Oates Benzin İstasyonunun yakınlarında bazı metal cisimler bulmuşlar. 

Bu cisimlerden biri gerçekten merak uyandırıcıymış çünkü bileşiği büyük oranda demire benzemesine rağmen incelendiğinde kimyasal tepkilerinin demire benzemediği anlaşılmış. Profesörler bu bulmacayı çözmek için çalışmışlar. 

Bugün bu yer askeri bölgede yer alıyor. Bu durumda gizemin artmasına neden oluyor. Olayı takip edenler "Neden ABD ordusu Aurora kasabasında?" diye soruyorlar. 

Olay bir ara gündemi o kadar meşgul etti ki, 1986 yılında başrolünü Jack Elam'ın oynadığı Aurora üzerine kurgulanan "The Aurora Encounter" isimli bir film de çekildi.

kaynak: ufo kazaları

Yorumlar