Koneksi internet anda terputus. Tunggu dan coba lagi , atau Refresh Halaman.

Adolf Hitler İntihar Etti mi? Yoksa Kaçtı mı?Adolf Hitler İntihar Etti mi? Yoksa Kaçtı mı?
Araştırmacı & Yazar : Mehmet Tuğşat UsluMerhabalar arkadaşlar, bugün Hitler'in doğum günü olduğundan Hitler ile ilgili bir paylaşım yapmak istedim. Okurken umarım bilgilenirsiniz. Sizden bir ricam da makalelerime yorum atmanız. Teşekkürler.

Adolf Hitler gerçekten intihar etti mi? 
Bilgilere göre Hitler; işgal altındaki Berlin'de, eşi Eva Hitler (Eva Braun) ile yer altı sığınağında (Führerbunker) 30 Nisan 1945 günü intihar etti.


Sonra sosyal medyada bir paylaşım ortalığı kavurdu. CIA bilgilerine göre Adolf Hitler intihar etmedi, Arjantin'e kaçtı. Sonra çoğu kişi buna bende dahil başta eleştirdik. Böyle şey olur mu moruk, saçmalıyorlar, sosyal medya saçmalığı vb. sonra History TV isimli belgesel kanalı Hitler'in Peşinde isimli bir program yayınladı bu konu hakkında araştırmalar yaptı ve başarılı sonuçlar elde etti.Eski CIA görevlisi Bob Baer ve Amerikan Ordusu'ndan Tim Kennedy, Hitler'in Peşinde programının sunucularıdır.

Adolf Hitler yaşıyorsa nasıl kaçtı?

Bob ile Tim, sığınağın daha önce bilinmeyen beşinci bir çıkışı olduğunu ve bu çıkışın uçak pisti olarak kullanılmış olabilecek büyük bir alana çıktığını keşfetti.


Bir başka belgede ise Hitler'in Danimarka'da uçak değiştirdiğini gördüğünü iddia eden bir SS subayının tanıklığına yer veriyor. Araştırmalar, Hitler'in kaçtığı düşünülen Arjantin'deki askeri merkezde de sürdürülüyor. Baer, Hitler'in 4. Reich'ı Güney Amerika'da gerçekleştirme planları yaptığını iddia ediyor.

Baer, ayrıca II. Cihan Harbi'nden sonra Arjantin'e kaçan Naziler'in sayısının fazlalığına dikkati çekiyor.

(Programda Naziler'in nükleer silah denediği yer olarak açıklandı.)

Araştırmacıya göre savaştan sonra onbinlerce Nazi'nin Arjantin'e kaçtığı ve bir Alman fizikçinin burada nükleer silahlar üzerinde çalıştığı biliniyor. Baer'e göre tüm bu veriler de iddia edilen kaçışı destekler nitelikte.
Şüphelere sebep olan bir başka durum ise Sovyet askerlerinin cesetlere dair bulduğu güvenilmez kanıtlar.Hitler'e ait olan ve tarihçiler tarafından kabul edilen tek vücut parçası, Kremlin tarafından saklandığı söylenen alt çene kemiğidir. Rus ordusunun kayıtlarına göre sığınaktan battaniyelere sarılarak çıkarılan Braun ve Hitler'in cesedi, yakında bulunan bir çukura atılarak yakılmıştır.


(Resim temsilidir. Hitler ile alakası yoktur.)

Mayıs 1945'te ise Rus adli tıp görevlileri, cesetlerin kalıntılarını araştırmak üzere bir çalışma yürüttü.


Çalışmalar, kafatasının bir kısmının bulunamadığını ortaya çıkardı ve bu durum intihar kurşununun yarattığı etkiye bağlandı. Bulunan çene kemiği ise diktatörün diş kayıtlarıyla uyumluydu ancak bu bilgiyi veren de onun esir alınmış diş doktorlarıydı. Bunun dışında ele geçirilen tek vücut parçası ise bir testisti.


Kısacası cesede ait ulaşılan kısımların gerçekliğinin de şüpheli olması, Baer'in iddialarını güçlendiriyor. Baer, Hitler'in ne öldüğünü, ne de ölmediğini kanıtlayacak kesin verilerin bulunmadığını, yalnızca tahminlerin yürütülebildiğini belirtiyor ve Güney Amerika'da bulunan Nazilerin konuşmayı reddettiğini de ekliyor.

Programı takip etmek için History TV'den Hitler'in Peşinde programını izlemeniz yeterlidir. Genellikle gece vakti 23.00 ile 01.00 arası çıkıyor.4 Comments

avatar
jeff the killer 23 Nisan 2017 22:07
Author

you suck

avatar
Uvuvwevwevwe Onyetenyevwe Ugwemuhwem Osas 25 Nisan 2017 22:25
Author

You're a crazy man :D