Hinterkaifeck Olayı #2


Hinterkaifeck Olayı #2
Kapanmayan Dosya - Mehmet Tuğşat UsluHinterkaifeck olayını 2.kez yazmamızın sebebi konunun alıntı olması ve anlaşılmaz olmasıydı. Konuyu yeniden sizlere sunduk. İyi okumalar

31 Mart 1922 – Almanya, Münih’in yaklaşık 70 km kuzeyinde yer alan Hinterkaifeck çiftliğinde yaşanan tüyler ürpertici cinayetin sırrı hala çözülebilmiş değil. 


Hinterkaifeck çiftiğinde yaşayan 63 yaşındaki andreas gruber, 72 yaşındaki eşi Cäzilia, dul kalmış kızları 35 yaşındaki Viktoria Gabriel, iki çocuğu Josef ve Cazilia ile hizmetçileri Maria; 4 Nisan 1922’de bir kazma ile feci şekilde katledilmiş olarak bulunur.
Olaydan birkaç gün önce çiftçi Andreas Gruber komşularına ormandan çiftliğine doğru gelen ayak izleri olduğunu; fakat hiçbirinin geri gitmediğini söyler. Ayrıca tavan arasından sesler geldiğini, evin tüm anahtarlarının kaybolduğunu ve evin içinde oraya nasıl geldiğini kimsenin bilmediği bir gazete bulduğunu belirtir.

Olaydan 6 ay önce evin lanetli ve hayaletli olduğunu söyleyerek işten ayrılan hizmetçinin yerine işe başlayan Maria, korkunç cinayetten sadece birkaç saat önce 6 ay hizmetçisiz kalan çiftliğe varır. 

Olayın yaşandığı Cuma gecesi kimse neler yaşandığını tam olarak bilmiyor; fakat olaydan 4 gün sonra andreas, cazilia, viktoria ve kızının bedenleri ahırda, victoria’nın oğlu evin içinde ve hizmetçi maria ise yatak odasında ölü bulunur. Cesetlerin kafaları kesilmiş haldedir ve otopsiye göre evin küçük kızı Cazilia saldırıdan birkaç saat sonra ölmüştür. Yine otopsi raporuna göre küçük Cazilia, anneannesi, dedesi ve annesinin cesetlerinin yanında öldüğü sırada kendi saçlarını yolmuştur. 

Olaydan birkaç gün sonra aile üyelerinin birkaç gündür ortalıkta görünmemesi ve küçük Cazilia’nın okula gitmemiş olmasından şüpelenen komşuları çiftliği kontrol etmiş ve cesetlerle karşılaşmıştır. İşin garip yanı; komşular birkaç gündür bacanın tüttüğünü ve hayvanların yemlerinin tazelendiğini belirtmiştir. Katille ilgili cinayet silahı olan kazmadan başka bir delil bulunamamış ve çiftlik 1923 yılında yıkılmıştır.

Hinterkaifeck Cinayeti, Almanya tarihinin çözülememiş en büyük sırlarından biri olarak halen sırrını korumaktadır.

Konu hakkında resimler;

Olay sonrası Ahır ;

Olay sonrası Evin içi ;


Makalemizi okuduğunuz için teşekkürler.

Daha çok makale istiyorsanız sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız :)
www.facebook.com/kapanmayandosya
www.facebook.com/groups/kapanmayandosya
www.kapanmayandosya.blogspot.com

www.kapanmayandosya.tr.gg

Yorumlar