Kuzey Kore Deneyleri


KUZEY KORE DENEYLERİ
:
Kuzey Kore’de insanlarla ilgili deney yapıldığına dair bir çok rapor bulunmaktadır. Bu raporlarda Kuzey Kore’nin İkinci Dünya Savaşı süresince deney yapan Japon ve Nazi birlikleri gibi insan haklarını ihlal ettiği açıkça belirtilmektedir.
Bu iddialar Kuzey Kore tarafından reddedilmiş, bütün mahkumlara insanca muamele edildiği söylenmiştir. Eski bir kadın mahkuma iddialarına göre ise, sağlıklı 50 kadın zorla alıkonularak zehirli lahana yaprakları yedirilmiştir. Yiyen kadınların çoğunun çığlık attığı duyulmuş, 20 dakika içinde kan kusması ve anal kanama geçirerek ölmüşlerdir.
Ailelerine ve yakınlarına zarar vermekle tehdit edildiklerinden, yemeği reddetmeleri bir durum ise söz konusu olmamıştır. Kwon Hyok adındaki Kamp 22 Hapishanesi’nin güvenlik başkanı, laboratuvarların zehirli-boğucu gazlar ve kan deneyi için araç gereçler ile donatılmış olduğunu, genellikle 3-4 kişilik ailelerin deneylerde kullanıldığını söylemiştir.
Sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra, odaya kapatılan ailelerin üzerine tüp aracılığı ile gaz salınıyor ve bilim adamları camdan odayı seyrediyordu. Kwon Hyok bir keresinde 2 ebeveynli bir ailenin oda içerisinde ölen çocuklarına dayanabildikleri kadar ağız yoluyla solunum yaptıklarını izlediğini iddia etmiştir.

Yorumlar