Evde 1 Yılda 30 Kez Yangın Çıktı !ESRARENGİZ EV YANMAYA DEVAM EDİYOR [TÜRKİYE]

Bitlis’in Tatvan ilçesindeki Dumlupınar Mahallesi’nde ikamet eden 7 nüfuslu M. Ali Bakır’a ait evde çıkan esrarengiz yangın devam ediyor.
Son iki günde evde çıkan 7 ayrı yangın nedeniyle Bakır ailesinin evinde büyük maddi hasar oluştu. Sırrı bir türlü çözülemeyen yangınlar nedeniyle Bakır ailesi ne yapacağını bilemez duruma geldi. Tatvan Belediyesi ve Tatvan Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ise olay yerine gelerek hasar tespiti yaptılar. Son bir yıl içinde evinde 30 kez yangın çıktığını belirten ev sahibi M. Ali Bakır, yaşanan gizemli olaylar nedeniyle çocuklarının artık psikolojilerinin bozulduğunu söyledi. Kapıcılıktan aldığı asgari ücretle eşi ve 3 çocuğunun geçimini sağlayan ev sahibi Mehmet Ali Bakır, evde gizemli olayların ilk olarak geçen yıl çamur akması ve döküntülerin oluşmasıyla ortaya çıktığını belirtti.
“EVDE 1 YILDA 30 KEZ YANGIN ÇIKTI”
Daha sonra evdeki eşyaların kendiliğinden yanmaya ve kırılmaya başladığını anlatan Bakır, "38 yıldır oturduğum evde geçen yıl Ramazan ayının 13. günü başlayan olaylara kimse bir anlam veremiyor. 1 yıldan bu yana evde 30 kez yangın çıktı ve büyük mağduriyet yaşadık. Evdeki eşyalar bilinmeyen nedenlerle kendiliğinden yanıyor ve kırılıyor. Bugüne kadar birçok kez çocuğumun ve eşimin üzerindeki elbiseler aniden yandı. Ancak vücutlarında herhangi bir yanık oluşmadı. Bir yıldır evde korkuyla yaşıyoruz. Sabahlara kadar yatamıyorum ve bu halde işe gidiyorum. Ne yapacağımızı şaşırdık. Evimde bulunan eşyaların tümü yapılan yardımlardır. Bunlar da zarar gördü. Neler çektiğimi bir ben bir de Allah biliyor” diye konuştu.
Ev sahibi M. Ali Bakır’ın eşi Sinem Bakır ise, mağdur olduklarını ve yardım istediklerini belirterek, “Artık huzurumuz kalmadı. Her gün ayrı bir olay yaşıyoruz. Bu evde başımıza gelmeyen kalmadı. Evden çıkacak durumumuz yok. Her gün bu yangınlarla karşı karşıya kalıyoruz. Zaten evden çıkmak istesek de bu olaylar yüzünden kimse bize ev vermez. Mağdur durumdayız. Yardım bekliyoruz. Bizim bu sıkıntılarımıza bir çare bulsunlar” diye konuştu.
Bakır ailesinin komşusu Nurettin Aris ise, yaşanan yangınlara artık anlam veremediklerini, evin sık sık yanması nedeniyle mahalleli olarak huzursuz olduklarını ifade etti.

Yorumlar