Yaşanmış 11 Tesadüf

Hoover barajı projesinin yapımında 112 insan öldü. Bunlardan ilki 20 Aralık 1922'de ölen J.G. Tierney idiSonuncu ise tam 13 yıl sonra yine 20 Aralık 1935'de Patrick Tierney idi ve JG. Tierney'nin oğluydu.

Amerikalı Roman yazarı Anne Parish çocukluk favorilerinden Jack Frost kitabını Paris'te bir kitapevinde buldu. Kocasıyla kitabı açtıklarında şu yazıyı gördüler. "Anne Parish, 209 N. Weber sokağı, Colorado Springs" Kendi çocukluk kitabıydı.

70 yaşında bir adam Helsinki'nin 600 kilometre kuzeyinde karşıya geçerken bir kamyonet ona çarptı ve adam öldü. 2 Saat sonra yine 70 yaşında bir adam 1.5 kilometre ötede karşıdan karşıya geçerken kamyonet çarpmasıyla öldü. İkisi ikiz kardeşti.

Roma'nın efsane kurucusunun adı Romulus idi ve daha sonra Augustus adını aldı. Almanlar tarafından son verilen Batı Roma İmparatorluğu'nun son imparatorunun adı ise yine Romulus Augustus idi.

Arşidük Franz Ferdinand'ın öldürüldüğü arabasının plakası "A III 118" idi. Bu olaydan sonra başlayan 1.dünya savaşı bir Ateşkes ile 11-11-18'de sona erdi.

Bir ofise şikayet mektubu yazmak için gelen iki kadın devletin bilgisayar hatası sonucu aynı sosyal güvenlik numarasına sahipti. Aynı Patricia Ann Campbell ismine sahiplerdi , ikisinin de doğum günü 13 Mart 1941 idi. ikisinin de babası Robert Campbell idi, ikisi de 1959'da iki askerle evlenmişti ve ikisinin de 21 ve 19 yaşlarında iki çocuğu vardı.

1930'da Joseph Figlock sokakta yürürken yüksekçe bir pencereden düşen bebek tam onun kucağına geldi. Ne adam ne de bebek yaralandı. Sadece bir yıl sonra, yüne Figlock sadece sokaktan geçiyorken aynı bebek yine aynı şekilde kucağına düştü. Ve yine ikisi de zarar görmedi.

Baptist kilisesi korosu her çarşamba saat 7.20'de bir prova yapardı. 1 Mart 1950'de bir çarşamba günü 7.27'de gaz sızıntısından bir patlama yaşandı. Mucizevi bir şekilde kimse zarar görmedi çünkü koronun 15 üyesinin tamamı ilk defa provaya geç kalmıştı.

Timur'un mezarına o güne kadar lanet korkusuyla açılamamıştı. Sovyet arkeologları buna inanmadı ve 20 Haziran 1941'de mezarı açtı. Mezarın üzerinde "Mezarımı açan benden daha kötü bir işgalciyi ortaya çıkaracaktır." yazıyordu. Aynı gün Nazi Almanyası Sovyetler Birliği'ni işgal etmiştir.

Hitler ve Napolyon 129 yıl arayla doğdular. Yine 129 yıl arayla hükümdar oldular. 129 yıl arayla Rusya'ya savaş açtılar ve 129 yıl arayla yenildiler.

Abraham Lincoln 1846 yılında kongreye seçildi. John F. Kennedy ise 1946 yılında kongre üyesi oldu. Abraham Lincoln 1860 yılında ABD Başkanı oldu. John F. Kennedy 1960 yılında ABD Başkanı seçildi. Lincoln ve Kennedy isimlerinin ikisi de 7 harften oluşuyor. İkisi de Beyaz Saray'da yaşarken birer evlatlarını kaybettiler. İki başkan da bir cuma günü SUİKASTA kurban gitti. İki başkan da kafasından vurularak öldü. Lincoln'un sekreterinin adı Kennedy'ydi. Kennedy'nin sekreterinin adı ise Lincoln'du. İkisi de birer güneyli tarafından vuruldular. İkisinin ölümünden sonra da yerlerine bir güneyli başkan atandı. Her ikisinden sonra başkan atanan kişinin adı, Johnson'du. Lincoln'den sonra başkan olan Andrew Johnson 1808 doğumluydu. Kennedy'den sonra başkan olan Lyndon Johnson 1908 tarihinde doğmuştu. Lincoln'u vuran John Wilkes Booth, 1839 yılında doğmuştu. Kennedy'yi vuran Lee Harvey Oswald ise 1939 yılında dünyaya gelmişti. Her iki katilin de üç isimden oluşan adı vardı. Her ikisinin isminde de toplam 15 harf var. Suikasttan sonra Booth, tiyatro salonundan kaçmış ve bir depoda yakalanmıştı. Oswald ise depodan kaçmış ve bir sinema salonunda yakalanmıştı. Hem Booth hem de Oswald mahkemelerinden önce vuruldular.

Yorumlar