Elisa Lam'in gizemli ölümü

Elisa Lam Ölümü
Bazı ölümler düşündürücü bir gizemle gerçekleşir ve arkasında bıraktığı izler sonsuza kadar içimize dehşet saçar.
19 Şubat 2013 tarihinde, Los Angeles’da Elisa Lam adında 21 yaşındaki bir Kanadalı turist, kaldığı Cecil isimli otelin su tankerinde ölü bulunmuştu. Ölümü, oteldeki diğer müşterilerin çeşme suyunun renginin bulanık ve tadının garip olduğunu fark etmesiyle ortaya çıktı.
Çünkü ceset üç haftadır su deposunda yüzmekteydi.
Olayı çözmek için araştırmalar yapan polisler asansörün güvenlik kamerasındaki videoyu izlediklerinde çok korktular.
Videoda Elisa bir şeyden kaçmaya çalışırcasına tüm katlara basıyor ancak anlaşılamayan bir sebepten dolayı asansör çalışmıyordu. Bunun üzerine kadın tuhaf hareketler sergiliyor, görülmeyen biriyle ve bir şeye karşı konuşmaya başlıyor ve konuşurken elleri bir insanın normalde yapmayacağı bir şekilde ters dönerek bükülüyordu.
Elisa kadrajdan çıktıktan sonra bir daha asla geri dönemedi ve can verdi. Asansör ise o gittikten sonra saniyeler sonra çalışmaya başladı ve oteldeki bütün katlara sırasıyla çıkmaya başladı.
Asansör üzerinde yapılan incelemelerde teknik bir arıza bulunulmadı.
Kadının cesedinin su tankerinden çıkması ise olayı daha da tuhaflaştırır.
Çünkü Elisa’nın 2 farklı güvenlik alarmıyla korunan kilitli kapıları açıp fark edilmeden çatıya çıkması, su tankerine tırmanarak kapağını açması ve tankerin içine girdikten sonra tek başına arkadan kapağını kapatması mümkün değildir.

Yorumlar